Wyróżnienie dla Zuzanny Kotry z klasy II a

Zuzanna Kotra z klasy II a otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.

Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nowym Sączu po raz kolejny była organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół podstawowych i środowisk polonijnych ,, Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii.

Konkurs miał na celu upamiętnienie postaci generała brygady pilota Stanisława Skalskiego – jednego z najlepszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera Bitwy o Anglię, generała broni Tadeusza Rozwadowskiego współtwórcy Cudu nad Wisłą w 1920 r., ks. dr. Piotra Stacha prorektora Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie (do wyboru): pracy modelarskiej, prezentacji multimedialnej, pracy plastycznej upamiętniających wyżej wymienione postaci.

Konkurs był przeprowadzany:
a) w dwóch etapach: szkolnym i ogólnopolskim, a dla uczniów spoza granic Polski w jednym etapie ogólnopolskim;
b) w czterech kategoriach wiekowych:
uczniowie klas I-III szkół podstawowych,
uczniowie klas IV-VI
uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych
oraz uczniowie środowisk polonijnych.

Z naszej szkoły prace plastyczne wykonali również: Wojciech Sacha z klasy 1b, Emilia Sacha, Kamil Dzieński z klasy 2 a, Adrianna Góra, Zuzanna Kapcia z klasy 4 a , Milena Wójcik i Milena Rożek z klasy 7 b, a prezentację multimedialną przygotował Błażej Sowa z klasy 7 b.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce w Nowym Sączu.
Gratulacje dla wyróżnionej z życzeniami dalszych sukcesów.

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała