XIV MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY

XIV MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY im. Włodzimierza Pietrzaka  pt. ,,Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

Celem konkursu było  inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej jako doskonałego sposobu spędzania wolnego czasu służącego rozwoju osobowości.

Konkurs organizuje fundacja  Pro  Arte  Christiana z Kalisza.   Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 lat do 21. Od początku budzi duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci i młodzieży z Polski, ale także z odległych zakątków świata jak Liban, Australia, Stany Zjednoczone, Republika Południowej Afryki czy Chiny. Dotychczasowe edycje pokazały również, że trafia on do różnych środowisk – zarówno tych wielkomiejskich, jak i małych wsi im miasteczek. Odbiorcami są dzieci przedszkolne, młodzież szkolna, podopieczni ośrodków wychowawczych, świetlic terapeutycznych.

Uczestnicy mają szansę realizować się w trzech kategoriach artystycznych: plastycznej, fotograficznej oraz recytatorskiej, z których najliczniejsza zazwyczaj bywa ta pierwsza, a najmniej liczna ta ostatnia.

W XIV edycji honorowy patronat nad konkursem objęła pani Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Tegoroczna edycja konkursu, podobnie jak w latach poprzednich, zdobyła liczne grono uczestników (1066).  Konkurs jest szansą na zaprezentowanie swoich talentów szerszej publiczności, skonfrontowanie ich z rówieśnikami.

W części plastycznej na konkurs napłynęło 851 prac z Polski, Belgii, B Bułgarii, Holandii, Litwy,  Mołdawii, USA i Ukrainy, w edycji fotograficznej nadesłano 180 prac z Litwy, Polski i Ukrainy, a w edycji recytatorskiej zgłosiło się 29 recytatorów z Polski i Litwy. Młodzi artyści przedstawili wizje plastyczne i fotograficzne tematyki konkursu: Polska, moja Ojczyzna, polskie obrzędy i zwyczaje ludowe, sport, kapliczki maryjne, szczęśliwy, kto sobie patrona Józefa ma za opiekuna, kosmos, Bóg Ojciec, makro   i mikro świat.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział :  Filip Rożek z klasy 4b,  Kamila Staszel – Łatas  i Julia Tobiasz  z klasy 5a,  Kamila Chrabąszcz , Emilia Odroń , Kamila Hebda z klasy.5b,  Miłosz Wójcik z klasy 5c,  Zuzanna Stachowicz z klasy 5d,  Wiktoria Rybicka z klasy 6c,  Pola Baniak, Milena Rożek , Milena Wójcik  i  Klara Sukiennik z  klasy 7b.