Noc filmowa

Zazwyczaj w piątki, koło godziny 15, gdy zabrzmi już ostatni dzwonek tego dnia,  życie w naszej szkole zamiera.  Uczniowie, oczekujący na upragniony weekend, zbiegają do szatni. Na korytarzach jest  cicho i pusto…

Ale ostatni piątek, czyli 12 grudnia 2014 r., wyglądał zupełnie inaczej!  Wtedy po raz pierwszy w historii placówki zorganizowano Noc Filmową.  Wydarzenie to zaczęło się o godzinie 20.00 w piątek, a dobiegło końca o …. 8 nad ranem w sobotę. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy IV A, IV D, IV C, VI A i VI B wraz z wychowawcami.  Pomocą służyli również nauczyciele: pani Katarzyna Zelek, pani Aneta Franczyk, pani Katarzyna Pytel i pani Gabriela Dziegiecka.

Już około godziny 18.30 zaczęli zbierać się pierwsi „filmożercy” . Wtedy też zaczęto porządkować sale i przygotowywać  się do projekcji. Porozkładano materace, karimaty i śpiwory. Uczestnicy wydarzenia  nie zapomnieli również o swoich ulubionych maskotkach i wygodnych poduszkach , które umiliły spędzenie tej niezwykłej nocy. Punktualnie o 19 .30 w trzech salach rozpoczęły się projekcje filmów wybranych przez uczniów.  Głównie dominowały przeboje ostatnich lat, takie jak „Hobbit”, „Kraina lodu” czy „Harry Potter”.  Uczestnicy Nocy mogli swobodnie przemieszczać się między salami i wybierać interesujące ich pozycje. Wyświetlanie filmów było przewidziane aż do rana, jednak nawet najwytrwalszych „filmożerców”  prędzej czy później dopadł sen, a około godziny 5 cichutkie chrapanie dochodziło już z wszystkich sal. Po całej nocy odbyło się gremialne, małe sprzątanie i porządkowanie klas.  Był także  czas na  wymianę wrażeń i uwag na temat obejrzanych filmów  i samego pomysłu Nocy Filmowej.

Przedsięwzięcie to  było świetną okazją do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień.

Magdalena Głowacka – Zastawnik