WITAJ MAJ! TRZECI MAJ!

Witaj maj! Trzeci maj – te słowa pieśni, znane każdemu Polakowi, jak co roku rozbrzmiały w murach naszej szkoły, przypominając uczniom o ważnej dla naszej ojczyzny rocznicy.

Akademia upamiętniająca 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja miała miejsce 8 maja w hali sportowej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 8 a i 8 d pod kierunkiem pani Agnieszki Dzieńskiej oraz pani Agnieszki Sachy. Program artystyczny przypomniał okoliczności tak ważnego dla naszego kraju wydarzenia. Szczególnie wymowna była scenka teatralna nawiązująca do obrad Sejmu Wielkiego i przemowy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uroczystość dopełniła wspaniała oprawa muzyczna.

Na zakończenie akademii pani dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursów szkolnych i międzyszkolnych oraz pogratulowała zdobywcom 3. miejsca ogólnopolskiego konkursu „Odyseja Umysłu”.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta