Fascynująca wędrówka po Izraelu i Palestynie

19 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz kolejny spotkać się  z panem Ryszardem Stabachem, podróżnikiem z grupy „trzask.pl”.

Tym razem tematem opowieści pana Ryszarda były dwa kraje: Izrael i Palestyna. Dzięki ciekawemu przekazowi i atrakcyjnej prezentacji uczniowie odbyli wirtualną podróż po tym niesamowitym zakątku świata. Wiele dowiedzieli się o jego kulturze, geografii i historii. Zawędrowali do miejsca narodzin pana Jezusa, pod Ścianę Płaczu, a także nad Morze Martwe. I tym razem pan Ryszard wzbogacił swoją prezentację oryginalnymi rekwizytami  z podróży – dzieci mogły przymierzyć m. in.  oryginalny arabski strój. Ta niezwykła lekcja geografii  spotkała się z dużym zainteresowanie wśród słuchaczy.

Magdalena Głowacka – Zastawnik