LESELUST – RADOŚĆ Z CZYTANIA

28 kwietnia grupa uczniów z naszej szkoły z klasy 7b, 8a oraz 8d wzięła udział w warsztatach językowych pod hasłem Leselust, czyli radość z czytania. Podczas zajęć z lektorem uczniowie mogli się przekonać, że czytanie książek w języku niemieckim nie jest wcale takie trudne. W bibliotece Instytutu Goethego znajduje się wiele uproszczonych lekturek, które świetnie się nadają do pracy na lekcji lub samodzielnego czytania. Uproszczone teksty można wypożyczać w bibliotece i w Onleihe- czyli internetowej bibliotece, do której każdy może się zapisać i korzystać do woli.

Warsztaty były bardzo ciekawe, czas minął szybko i przyjemnie. Na pamiątkę zostaliśmy obdarowani dzwonkami rowerowymi z logo Instytutu Goethego oraz innymi gadżetami.

Po zajęciach obejrzeliśmy przepiękną i bardzo wymowną wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej „Dzieci świata”. Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, pracując od najmłodszych lat lub opiekując się rodzeństwem. Często cierpią głód. Ich życie zdecydowanie różni się od naszego. Spotkanie z tymi zdjęciami to fantastyczna lekcja wdzięczności za to co mamy i czego doświadczamy.

Kolejna udana wyprawa z językiem niemieckim na ustach i wdzięcznością w sercu za nami.

Zapraszamy wszystkich do aktywnej nauki i wspólnych wyjazdów.

Nauczyciele języka niemieckiego

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta