Andrzejki 2014

Przez dwa popołudnia korytarze naszej szkoły wypełniały się wróżkami, czarodziejkami i innymi niezwykłymi stworzeniami.

Kiedy w poniedziałek 24.11. rodzice uczniów klas IV-VI uczestniczyli w zebraniach wywiadowczych, w tym samym czasie ich pociechy brały udział w szalonej zabawie prowadzonej przez wspaniałego wodzireja, panią Lillę Sztyler.

Na parterze rozłożyły swoje stanowiska przepowiadające przyszłość wróżki, które korzystając ze swojej tajemnej wiedzy i zgromadzonych rekwizytów, zapewniały gromadzących się tłumnie widzów o szczęśliwym życiu  z ukochaną osobą lub  mającym się wkrótce wypełnić przeznaczeniu.

W szkolnej stołówce lał się wosk, a po korytarzu przechadzały się żywe dzieła sztuki, bowiem utalentowane plastycznie panie ozdabiały farbami twarze chętnych uczniów.  Jak co roku największa kolejka ustawiała się do loterii, z której dochód przeznaczono na pomoc dla uczennicy z naszej szkoły. Wśród różnych drobnych upominków znalazły się tam wypiekane  własnoręcznie przez panie nauczycielki pierniczki i gipsowe figurki aniołków.

Nie mogło zabraknąć też akcji promującej zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie. Każda osoba otrzymała smaczne jabłko oraz ulotki przestrzegające przed uzależnieniem od nikotyny.

Podobnie wyglądał kolejny dzień zebrań z rodzicami. 26.11. odwiedzili naszą szkołę rodzice uczniów klas I-III i oni także mogli wspólnie z dziećmi wziąć udział w szkolnych andrzejkach.

Tekst: Iwona Krzysztof

Zdjęcia: Magdalena Głowacka – Zastawnik