BRD DLA PRZEDSZKOLAKÓW

25.04.23r. w naszej szkole  odbył się X turniej ,,Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego  dla przedszkolaków” na wesoło. Do wspólnej zabawy zgromadzonych gości zaprosiła p. dyr. Dorota Wójcik wraz z przedstawicielami Powiatowej Policji w Brzesku: rzecznikiem prasowym  asp. szt. Eweliną Budą, st. sierż. Anną Rybą, post. Adrianem Doboszem. Turniejowe zmagania podjęły grupy przedszkolne z Przedszkoli: nr.1,nr 3,nr 4, nr 7, nr 9, nr 10, s. Służebniczek, s. Faustyny oraz grupy zerowe  z PSP nr 1 i PSP nr 3/ ok. 120 dzieci/.

Klasa IIIA pod kierunkiem p. Niny Górskiej w swoim występie  przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez przejścia dla pieszych i noszenia odblasków.
Każda grupa przedszkolna zgodnie z hasłem turnieju ,,Bądź widoczny na drodze –odblaski są teraz w modzie” przygotowała odblaskowe stroje. Na koniec turnieju odbył się odblaskowy pokaz mody,  w którym wzięli udział prawie wszyscy uczestnicy.

Tegoroczne turniejowe konkurencje to: rozwiązywanie zagadek, układanie z kolorowych kół wg własnej inwencji ciekawych postaci, zwierząt, udział  w quizie, wyszukiwanie i połączenie numerów alarmowych  z odpowiednimi służbami i  pojazdami. Były też memory. Należało połączyć w pary odpowiednie karty, a później opowiedzieć o swoim  wyborze.

Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane im pytania, sprawnie wykonywały polecenia udowadniając tym samym jak dobrze znają przepisy ruchu drogowego.  Rywalizacja między grupami dostarczyła im wiele pozytywnej energii i mnóstwo emocji.

Wszystkie grupy biorące udział w konkursie otrzymały słodkie upominki, dyplomy, podziękowania i znaczki odblaskowe. Turniejowe  konkurencje prowadziła p. Renata Libera, a w przygotowaniach wspierały: p. Anna Biernat i p. Anna Żurek.  Na X turnieju nie zabrakło też pań, które brały czynny udział w przygotowaniach wcześniejszych edycji: p. Teresy Sediwy  i p. Doroty Wojtyś.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta