UCZNIOWIE  PSP NR 3  LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKICH FINAŁÓW „ODYSEI UMYSŁU”

Odyseusze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku zdobyli III miejsce w Ogólnopolskim Finale Międzynarodowego Projektu „Odyseja Umysłu”!

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny, którego celem jest rozwijanie u dzieci i młodzieży szeregu kompetencji kluczowych, m.in. kreatywnego i krytycznego myślenia, inicjatywności i innowacyjności, uważności, empatii i kooperacji. W Polsce obecny jest od 32 lat. Uczestnicy tworzą rozwiązania interdyscyplinarnych zadań, wykorzystując wiedzę zdobytą w szkole w praktyce, dając wyraz swojej pomysłowości w ramach określonych ograniczeń czasowych, budżetowych i regulaminowych.

Nasi Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne. Działają w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, w duchu kooperacji- z otwartością na pomysły i opinie innych. Działając w grupie osób (których łączy wspólny cel) o różnych osobowościach – Odyseusze uczą się szacunku i zaufania do ludzi o odmiennych poglądach i temperamentach. Widząc, że drużyna osiąga więcej, kiedy wykorzysta talenty oraz zainteresowania wszystkich uczestników – docenia pracę zespołową i chętniej współdziała z innymi.

W Gdyni  w dniach 15.04 -16.04 odbył się 32. Finał Odysei Umysłu. Blisko 2000 dzieci i młodzieży z całej Polski uczestniczyło w tym edukacyjnym konkursie, by wspólnie tworzyć własnoręcznie wykonane konstrukcje, spektakle, aby później przedstawić je w pomysłowy sposób.

Drużyna z PSP nr 3 w składzie: Karolina Madej, Lena Lewandowska, Magdalena Wójcik, Amelia Mrówka, Leonard Popiela, Tomasz Fidelus , Marcel Jakubas udowodniła, że kreatywność pozwala pokonać przeszkody z pozoru nie do pokonania! Odyseusze z Problemu 3: Twoja Troja!  zaprosili nas do antycznej Grecji . Trenerami grupy są: Agnieszka Dzieńska ,Katarzyna Zelek.

Podczas konkursu zespół musiał się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym – niepowtarzalnym zadaniem-niespodzianką, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut.

Dla dzieci z PSP 3 w Brzesku wyjazd ten był też okazją do poznania ciekawych miejsc w Trójmieście. Trójkowi Odyseusze po obowiązkowych zajęciach związanych z konkursem zwiedzili: Gdańsk, Sopot , Gdynię.  Byli na zamku w  Malborku ,w Akwarium Gdyńskim  i kinie . Świetnie się bawili w Centrum Nauki Experyment oraz w kinie 7D.

Wyjazd na finał nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Pana Tomasza Latochy Burmistrza Brzeska, któremu z całego serca dziękujemy. Dziękujemy innym  życzliwym firmom i instytucjom: Panu Edmundowi Lesiowi – Prezesowi Przedsiębiorstwa Budowlano-Handlowo-Transportowego „Edmund Leś” , Panu Dominikowi  Chamiole – Prezesowi firmy PAGEN Sp. z o.o., Panu Jackowi Pukalowi – Prezesowi firmy PROSTER Sp. z o.o.. Dzięki Wam mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym międzynarodowym konkursie.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta