SOS dla Ukrainy

4 kwietnia 2023 r. w naszej szkole gościł przedstawiciel Polskiej Akcji Humanitarnej, Pan Tadeusz Szczepaniak. Spotkanie to przebiegało dwuetapowo.

Najpierw w hali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie, którzy wysłuchali wykładu dotyczącego historii PAH-u oraz zakresu działań pomocowych, realizowanych przez tę organizację. Dzieci i młodzież miały także okazję dowiedzieć się, w jaki sposób można włączyć się w akcje charytatywne i aktywnie w nich uczestniczyć oraz jak zostać wolontariuszem PAH. Podsumowaniem tego spotkania był grad pytań ze strony młodzieży, co świadczy o jej żywym zainteresowaniu przedstawianą problematyką.

Druga część wizyty przedstawiciela PAH-u miała charakter warsztatów. Wzięła w nich udział klasa 8b. Spotkanie to przybrało formę dyskusji na temat globalnych problemów, analizy procesów społecznych, zachodzących we współczesnym świecie, a także sposobów pomagania ludziom, dotkniętych nieszczęściami, czy traumami z różnorakich przyczyn. Zwrócona została tutaj także uwaga na zasadność udzielania określonego typu pomocy w zależności od charakteru i skali doznawanych przez ludzi kataklizmów, ubóstwa, wojen i innych trudnych sytuacji.

Uwieńczeniem przedsięwzięcia jest stworzenie wirtualnej puszki, firmowanej przez PAH, z której zebrane dochody przeznaczone będą na udzielenie pomocy mieszkańcom Ukrainy, dotkniętym wojną.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie akcji. Liczyć będzie się każda wpłacona kwota, każdy gest dobrej woli. Wystarczy kliknąć w poniższy link, by uratować życie lub zdrowie ludzi cierpiących z powodu trwających od ponad roku działań wojennych za naszą wschodnią granicą:

Bardzo dziękujemy za wsparcie i okazane serce!