WYNIKI WIELKANOCNEJ ZABAWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W tym roku szkolnym do naszej zabawy wielkanocnej włączyło się 41 osób, co bardzo nas cieszy. Nowością i ogromną radością jest dla nas udział uczniów z klas 1-3. Nie było ich wielu, bo tylko 3 osoby, ale jednak….

To kolejna edycja naszej zabawy. Wydawać by się mogło, że już wszystkie pomysły na napis Frohe Ostern się wyczerpały, ale nie! Inwencja twórcza naszych uczniów nie ma granic. Powstały przepiękne napisy nawet z udziałem żywych istot.

W tym roku były klocki lego, mąka, kwiaty, cukierki, kredki, pomidory, kawa, piórka, ziarna, babeczki, pomarańcze, kasztany, cekiny, morele, kokos, ryż, nakrętki, przybory szkolne, zapałki, pieniądze, kamienie, balony, sznury, deski, papier toaletowy, skarpety, świeczki, jajka, kasztany, orzechy i jedna żywa kura….

Ogromnie się cieszymy, że znowu się Wam chciało, że dołączyliście do zabawy i mamy nadzieję, że mieliście z tego powodu choć odrobinę radości.

Ze wszystkich napisów powstał świąteczny plakat, który poślemy w świat zwyczajem lat poprzednich. Poślemy go do Niemiec, do Danii i do Afryki, ponieważ z tymi krajami nasi uczniowie współpracują po niemiecku właśnie. Wyślemy go również wraz z życzeniami świątecznymi do Instytutu Goethego, w którym systematycznie uczniowie naszej szkoły goszczą i nabierają coraz większej chęci do nauki języka niemieckiego.

Przesyłamy go również wszystkim Uczniom i Rodzicom, by swoim pięknem cieszyły Wasze oczy.

Życzymy wszystkim, by te święta były radosne, dobre, by pachniały bliskością, dawały nadzieję i siłę, by były czasem z bliskimi i dla bliskich…

FROHE OSTERN