Spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem

Dnia 27 listopada 2014 r. st. aspirant Robert Gładysz z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku spotkał się z uczniami klas pierwszych. Pan policjant zapoznał dzieci z tematyką bezpiecznego zachowania się na drodze, przekazał dobre rady i ostrzeżenia, jak unikać zagrożeń w ruchu drogowym. Poprzez zabawę pokazał dzieciom, jak ważna jest jazda w foteliku i zapinanie pasów bezpieczeństwa. Przygotował również dla dzieci pytania i zagadki  z  zakresu BRD.

Podczas spotkania odbyło się także podsumowanie kolejnej edycji szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów klas I pod hasłem „Bezpieczni w ruchu drogowym”. Konkurs co roku promuje ideę bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie różnymi technikami plastycznymi prezentowali w swoich pracach prawidłowe zachowania w ruchu drogowym, które wcześniej omawiali na zajęciach edukacyjnych. Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła 21 prac, z których 15 zakwalifikowało się do etapu gminnego. Z rąk p. Dyrektor i p. Policjanta dzieci odebrały zestawy edukacyjne do twórczych działań oraz kolorowe kubki.

Dorota Wojtyś