SPOTKANIE Z POEZJĄ W SZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM DLA KLAS I-III

W czwartek 30 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III „Od Brzechwy i Tuwima do Rusinka”, organizowany przez nauczycielki edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej naszej szkoły: Janinę Górską, Katarzynę Nalepę, Inez Sumarę oraz Edytę Tobołę.

Dzieci z oddziału „0” zaprezentowały klasykę poezji dla dzieci, czyli takie wiersze, jak „Dwie krawcowe”, „Samochwała” oraz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Uczniowie klas I-III sięgnęli po poezję współczesnego autora – Michała Rusinka, wybierając utwory z tomików „Wierszyki rodzinne” lub „Wierszyki domowe”. W wielu klasach etap szkolny poprzedzony był klasowym, ponieważ chętnych i zaangażowanych uczniów było mnóstwo!

W jury zasiadły specjalistki w zakresie słowa: przewodnicząca komisji – Renata Gałek, czyli nasza polonistka, a także emerytowane nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Elżbieta Multan, Teresa Sediwy oraz wcześniejsza organizatorka tego konkursu – Anna Duch.

Jury, oceniając interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznało następujące nagrody:

Oddział „0”
I miejsce: Szymon Małysa
II miejsce: Emilia Wielkiewicz
III miejsce: Wiktoria Zielińska

Klasy 1:
I miejsce: Marcelina Reichert, kl. 1B
II miejsce: Lena Sobczyk, kl. 1A
III miejsce: Ksawery Bernacki, kl. 1B
Wyróżnienie: Bartosz Jeziorek, kl. 1A

Klasy 2:
I miejsce: Jan Sumara, kl. 2C
II miejsce ex aequo: Faustyna Mikuś, kl. 2A oraz Adrianna Tobiasz, kl. 2A
III miejsce: Dominik Szuba, kl. 2C
Wyróżnienie: Franciszek Nowak, kl. 2A

Klasy 3:
I miejsce ex aequo: Oliwier Cudejko, kl. 3C oraz Gabriela Sacha, kl. 3A
II miejsce: Jagoda Kukułka, kl. 3A
III miejsce: Karolina Reichert, kl. 3B
Wyróżnienie: Karolina Żak, kl. 3A

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i piękną recytację, a laureatom gratulujemy sukcesu. Zapraszamy również do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta