Wmurowanie kamienia węgielnego

Dzień  23 października 2014 zapisał się w historii Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 jako jeden z ważniejszych. Wtedy bowiem w uroczystej oprawie podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowaną halę sportowo – widowskową.

Uroczystość zgromadziła wielu znakomitych gości: burmistrza  Brzeska  Grzegorza  Wawrykę,  przewodniczącego  Rady Miejskiej Tadeusza Pasierba,  brzeskich radnych,  dyrektora  Kuratorium  Oświaty w Krakowie – Delegatura  w  Tarnowie Urszulę Blicharz, księdza prałata  Józefa  Drabika,  komendanta  PSP  bryg.  Dariusza  Pęcaka, dyrektorów  brzeskich  szkół,  instytucji  kultury,  nauczycieli, rodziców  oraz  uczniów.

Na początku uroczystości dyrektor szkoły, Dorota Wójcik, powitała wszystkich zebranych. Następnie Burmistrz Brzeska w swoim przemówieniu podkreślił , jak ważnym przedsięwzięciem dla gminy jest budowa obiektu i podziękował wszystkim, którzy dołożyli starań, by hala mogła powstać. Do podziękowań dołączyła się również radna Katarzyna Pacewicz – Pyrek oraz uczniowie „Trójki”, którzy wręczyli Burmistrzowi oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej, jednym z inicjatorów budowy obiektu, pamiątkowe statuetki.

Następnie  dokonano uroczystego odczytania aktu erekcyjnego, po czym nastąpiło jego podpisanie i umieszczenie w miedzianej tubie. Do aktu dołączono również pendrive z filmem dotyczącym historii szkoły autorstwa Magdaleny Czapkowicz,  zdjęcia z poszczególnych etapów budowy  wykonane przez Izabellę Czernecką,  aktualny medal zdobyty przez uczniów „Trójki” oraz dyplom za zajęcie I miejsca w zawodach sportowych, jubileuszowy numer „Kuriera Uczniowskiego”, proporczyk Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójeczka” Brzesko, ulotkę z zaproszeniem na pierwsze zajęcia koszykówki prowadzone przez Towarzystwo Sportowe „Wisła” oraz podziękowanie dla Jolanty i Dawida Mleczków za ufundowanie kamienia węgielnego.

Zebrani przeszli potem na plac budowy, gdzie ksiądz prałat Józef Drabik, przed wmurowaniem kamienia węgielnego, dokonał jego poświęcenia i dołączył tekst modlitwy do innych zgromadzonych przedmiotów.

Czwartkowa uroczystość miała niezwykłą oprawę również dzięki zaangażowaniu uczniów „trójki”, którzy pod kierunkiem Agaty Kawalerczyk i Magdaleny Głowackiej – Zastawnik zaprezentowali piękne przedstawienie  pod tytułem „Sport to zdrowie” , promujące aktywny tryb życia.  Mamy nadzieję, że budowa hali sportowej zakończy się zgodnie z planem i społeczność nie tylko PSP nr 3, ale również całego miasta, będzie mogła korzystać z największego w gminie obiektu sportowego.

Magdalena Głowacka – Zastawnik