Gminny konkurs plastyczny „Bezpieczni w ruchu drogowym”

Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas pierwszych pod hasłem „Bezpieczni w ruchu drogowym”,organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Brzesku pod patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp.Zbigniewa Barusia.

Udział w konkursie miał na celu popularyzację wiedzy uczniów z BRD oraz stanowił doskonałą okazję do zaprezentowania ciekawych form edukacji dzieci w zakresie wychowania komunikacyjnego.

Na konkurs wpłynęło 115 prac wykonanych różnymi technikami przez uczniów klas pierwszych z 10 szkół gminy Brzesko. Oceny prac konkursowych dokonało 23.10.2014 r. Jury w składzie:  podinspektor Zbigniew Baruś – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Brzesku , Katarzyna Pacewicz-Pyrek – przedstawicielka Rady Miejskiej, Jerzy Wyczesany – historyk sztuki.

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę: zgodność z tematem i zasadami ruchu drogowego, oryginalność, inwencję twórczą, ogólne wrażenie estetyczne, samodzielność wykonania pracy. Nagrodzono łącznie 23 uczestników.

Oto lista laureatów

I miejsce : Katarzyna Put  (PSP nr 3 Brzesko), Oliwia Pytel  (PSP nr 1 Jadowniki) , Kamil Warzecha (PSP  Poręba Spytkowska)

II miejsce : Kinga Kolbusz (PSP nr 3 Brzesko), Maria Jurek ( PSP Sterkowiec), Wojciech Falkowski (PSP nr 2 Brzesko)

III miejsce : Amelia Brala (PSP Okocim), Kacper Zachara  (PSP Bucze), Kinga Gicala  (PSP nr 2 Brzesko)

Wyróżnienia : Gabriela Pytka (PSP nr 3 Brzesko), Paweł Pluszyński  (PSP nr 3 Brzesko), Julia Kondziołka   (PSP nr 1 Jadowniki), Amelia Michalska  (PSP Jasień), Oliwia Łoboda (PSP nr 3 Brzesko),Emilia Nowacka (PSP nr 2 Brzesko), Kamil Witkowski  (PSP Mokrzyska), Klaudia Majta (PSP Okocim),  Kamila Górka (PSP nr 3 Brzesko), Szymon Barczyk  (PSP Jasień), Franciszek Zych (PSP nr 3 Brzesko), Paulina Łanocha ( PSP nr 1 Jadowniki ), Kacper Leś  (PSP nr 2 Jadowniki),  Maja Górka (PSP nr 3 Brzesko).

Jury i organizatorzy dziękują uczestnikom za wykonanie wspaniałych prac. Słowa podziękowania kierują również do opiekunów, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie i koordynowali go w swojej szkole.

Wyżej wymienionych laureatów wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 31.10.2014 r. o godz. 900 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku. Tu także zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie nadesłane na konkurs prace, w tym nagrodzone i wyróżnione.  Prace te będzie można oglądać w terminie od 27.10.14 r. do 05.11.14 r. Zapraszamy!

Koordynatorzy: Dorota Wojtyś Renata Libera Janina Górska Teresa Sediwy.