KOSMICZNA PRZYGODA NA FESTIWALU NAUKI, CZYLI DNIU OTWARTYM DLA PRZEDSZKOLAKÓW

We wtorek 21 lutego nasza szkoła zaprosiła przedszkolaki na dzień otwarty pod hasłem „Festiwal nauki”. W związku z tym, że naszym patronem jest Mikołaj Kopernik, jak zawsze tematyka zajęć poszybowała w kosmos. Przyszli uczniowie mogli nie tylko rozwiązywać różne tajemnice wszechświata, ale także poeksperymentować i poznać narzędzia współczesnej techniki.

Dzień otwarty rozpoczął się zajęciami plastycznymi w wielkim formacie, który przygotowały panie z naszej zerówki – Katarzyna Nalepa, Edyta Toboła i Barbara Robak. Oprócz tego dzieci mogły zajrzeć do wychowawców obecnych klas trzecich. Pani Janina Górska z klasą 3 „A”, wyrwaną prosto z Układu Słonecznego, przygotowała różnorodne stacje z zabawami i łamigłówkami. Podczas spotkania z panią Izabellą Czernecką można było wykonać kolorowy teleskop – artystyczne dusze miały prawdziwe pole do popisu.

Po odwiedzeniu tych oddziałów dzieci wraz z rodzicami wyruszały w dalszą podróż ku kosmicznej przygodzie. W ramach gry terenowej odwiedzały różne sale. W pracowni biologicznej mogły spotkać nasze nauczycielki przyrody – panią Katarzynę Partykę i panią Katarzynę Zelek – które zdradziły im tajemnicę działania ludzkiego serca oraz inne ciekawostki. W pracowni chemicznej czekała na nie pani Małgorzata Klimek z eksperymentami pełnymi ognia i dymu! Pan Michał Seremak – szkolny fizyk – wprowadzał je w tajniki działania silników samochodowych i zapoznawał z prawami fizyki. Otoczona globusami pani Anna Zydroń prezentowała pracownię geograficzną, w której można było ułożyć puzzle, zobaczyć różne skamieniałości, a także… wybuch wulkanu! W pracowni informatycznej w ramach Laboratoriów Przyszłości pani Urszula Krzemień zabrała naszych gości na trójwymiarowy spacer w zupełnie inne miejsce na naszej planecie, korzystając z okularów VR.

Oprócz tego przyszli uczniowie mogli odwiedzić salę gimnastyki korekcyjnej i integracji sensorycznej, w której spotkali panią Małgorzatę Kaźmierczyk. Tutaj m.in. przechodzili prawdziwy tor przeszkód i korzystali z huśtawki sensorycznej. Pani Katarzyna Błędowska kodowała z dziećmi nie tylko na dywanie, ale również na ławkach – udało im się wprawić w ruch roboty!

O przyszłych podopiecznych nie zapomniała także biblioteka i świetlica szkolna. Pani Katarzyna Iskra i pani Aneta Franczyk zaprosiły uczniów do naszej czytelni. Tutaj przygotowały dla nich różne zajęcia, pozwalające zdobyć lub utrwalić wiedzę o Układzie Słonecznym. W świetlicy natomiast czekał na dzieci festiwal zabawy, przygotowany przez panią Izabellę Łopatowską i panią Magdalenę Idzik. Pedagog szkolna – pani Monika Kowal-Osyba udała się z dziećmi do krainy emocji. Wraz z nią dzieci w formie zabawy mogły rozpoznawać i nazywać różnorodne odczucia.

Dzieci mogły również zajrzeć do naszych szkolnych specjalistów – od manipulowania do pięknego gadania poprowadziły je nasza logopedka – pani Monika Piechowicz oraz pedagog specjalny – pani Iwona Stachoń. Kosmiczne łamigłówki dla bystrej główki przygotowały panie Anna Biernat i Anna Żurek. U nich można było także wejść do wielkiej rakiety, którą wcześniej każde dziecko mogło ozdobić według własnego pomysłu.

Szkolne anglistki – pani Aneta Biel, pani Monika Sułek i pani Monika Szot – pomogły naszym małym kosmonautom poznać różne angielskie słówka, które posłużą im w rozmowach z astronautami z innych krajów.

W stacji końcowej na dzieci i rodziców czekał drobny poczęstunek. Dzieci mogły także odebrać puzzle i nagrodę za wykonanie wszystkich zadań, czyli odwiedzenie jak największej liczby festiwalowych stacji.

Przygotowaniem i logistyką tej wielkiej kosmicznej przygody zajęły się: pani Gabriela Dziegiecka-Ożóg i pani Inez Sumara, a także pani Anna Biernat, Anna Żurek i Iwona Stachoń przy wsparciu Dyrektor Szkoły – pani Doroty Wójcik. W stworzenie pięknej oprawy graficznej, w tym kosmicznej fotobudki, włączyła się również pani Izabella Czernecka. W organizację dnia otwartego zaangażowała się także grupa harcerzy z klasy 8 „D” – Jeremi Kuc, Nadia Sabir, Jan Szczepanek i Maja Tomczyk.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne zaangażowanie nauczycieli i uczniów w prezentację naszej szkoły.

Dziękujemy również wszystkim naszym gościom – małym i dużym. Mamy nadzieję, że Wam się podobało! Zapraszamy do dołączenia do nas i naszego codziennego festiwalu nauki.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Koordynatorzy dnia otwartego

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta