Język angielski? Nie jest nam obcy!

W minionym roku szkolnym uczniowie brzeskiej „Trójki” udowodnili, że chętnie biorą udział  w konkursach i wielokrotnie odnoszą w nich sukcesy. Do listy osiągnięć naszych podopiecznych warto dopisać jeszcze dwa, tym razem związane z nauką języka angielskiego.

O tym, że znajomość języków obcych jest niezmiernie ważna, wie chyba każdy. Dzisiaj ciężko poruszać się po świecie bez znajomości angielskiego. Dlatego nauczyciele różnymi metodami próbują zachęcić swych uczniów do nauki.  W „Trójce” już od kilku lat działa Koło Teatralne Języka Angielskiego, które wystawia przedstawienia tylko w języku Szekspira. W tym roku, 28 maja, uczestnicy Koła, pod kierunkiem pani Katarzyny Dudzik i pani Anny Gadowskiej przygotowali spektakl „Cinderella”  , który był uwspółcześnioną i humorystyczną wersją dobrze nam znanej baśni o Kopciuszku.

Zdobytą wiedzą uczniowie „Trójki”  mogą się pochwalić także, biorąc udział w konkursach z języka angielskiego. Jednym z nich jest Międzypowiatowy Konkurs Poprawnego Pisania pod hasłem „Spelling Competition”. 3 czerwca 2014 r.  odbyła się już jego jedenasta edycja. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się również nasi podopieczni.  II miejsce otrzymał Kacper Musiał z klasy VI A, III miejsce uzyskał Szymon Kłos z klasy VI C, na miejscu IV uplasowała się Pola Kusiak z klasy VI A, a miejsce X przypadło Kacprowi Gregorowiczowi. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Anna Gadowska i Agnieszka Wnuk.

Warto dodać, że dla uczniów, którzy chcą pogłębić swoją znajomość angielskiego, szkoła przygotowała atrakcyjną ofertę wakacyjną.  W lipcu chętne dzieci mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez native speakera ze Stanów Zjednoczonych.

Jesteśmy dumni z sukcesów naszych wychowanków i jednocześnie cieszymy się, że poważnie traktują naukę języków obcych.

Magdalena Głowacka – Zastawnik