VI Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny

Wzięło w nim udział 491 szkół z 16 województw. W kategorii test wiedzy 14 uczniów z naszej szkoły. I miejsce w szkole a VI w kraju zdobyła Pola Kusiak z kl. VI „a”XIII miejsce w kraju – Paweł Serwin z kl. V „c” , XVI miejsce w kraju – Dominika Dobrzańska z kl. VI „b”,  XVII miejsce w kraju – Gabriela Wołek z kl. V „b”.

W kategorii prace plastyczne wzięło udział 28 uczniów . I miejsce w szkole zdobyła Zuzanna Biel z kl. VI „a”.

W kategorii prace fotograficzne wzięło udział 3 uczniów, I miejsce w szkole uzyskała Olga Borowska z kl. VI „a”

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej w dniu 02.05.2014r. na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku odbył się konkurs wiedzy dotyczącej barw i symboli narodowych, historii Świąt Majowych, władz Polski, Powiatu Brzesko i Gminy Brzesko organizowany przez Hufiec ZHP im. M. Kopernika w Brzesku I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyły: Sara Pietrusińska z kl. VI „d” i Anna Solak z kl. IV „d”.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie„Kolory wolności” dla szkół podstawowych organizowanym przez Kancelarię Sejmu RP. Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów zagadnieniami związanymi z wydarzeniami sprzed 25 lat – przełomowymi wyborami do Sejmu w 1989r.  W konkursie uczestniczyli: Zuzanna Biel z kl. VI „a”, Julia Libera z kl. VI „b”, Klaudia Król z kl. VI „b”, Katarzyna Biel z kl. VI „b”, Kamil Odroń z VI „b”, Aleksandra Mucha z kl. VI „c”, Vanessa Opioła z VI „c” i Natalia Widło z kl. VI „d”

Konkurs „Polska królów elekcyjnych” organizowany przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie dla uczniów szkół podstawowych z gmin powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego.

Etap szkolny odbył się 6 marca 2014r. Wzięli w nim udział: Zuzanna Sowa z kl. V „d”, Maria Kubala z kl. V „c”, Damian Świerczek z kl. VI „d”, Mateusz Grzyb z kl. V „d”, Maria Mikołajek z kl. V „d”, Pola Kusiak z kl. VI „a” i Sara Pietrusińska z kl. VI „d”.

Do etapu międzypowiatowego zakwalifikowały się: Pola Kusiak i Sara Pietrusińska. Sara Pietrusińska została laureatem – zdobyła II miejsce w finale, a Pola Kusiak – VI miejsce.

Wręczenie nagród laureatom odbyło się 09.06.2014r. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała