Dzień Otwarty PG nr 1

W dniu 9  czerwca 2014 r. wszyscy szóstoklasiści wraz z opiekunami odwiedzili Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Brzesku.  Na przyszłych gimnazjalistów, którzy już od września rozpoczną naukę w nowej szkole, czekało wiele atrakcji.

Na początku  dyrektor szkoły, pan Bogusław Biernat, powitał wszystkich gości i zaprosił do obejrzenia prezentacji multimedialnej przybliżającej wszelkie formy działalności placówki. Następnie odbył się występ szkolnego chóru prowadzonego przez panią Iwonę Mikołajek oraz pokaz aerobiku i cheerleaders. Po pokazie szóstoklasiści otrzymali od starszych kolegów ulotki o szkole i pamiątkowe długopisy.

Kolejnym punktem programu były lekcje otwarte. Nasi uczniowie w kilkuosobowych grupach uczestniczyli w różnych interesujących zajęciach prowadzonych przez nauczycieli gimnazjum.

Następnie przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Szóstoklasiści  mogli zmierzyć się w wielu atrakcyjnych dyscyplinach: turnieju rycerskim, skokach w workach czy turnieju kręglarskim. Odbyły się także zawody w koszykówce i piłce nożnej. Na zakończenie zwycięzcy zmagań otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Dzień Otwarty w gimnazjum upłynął w bardzo miłej atmosferze. Szóstoklasiści mogli z bliska przyjrzeć się nowej szkole, w której mury wstąpią już za dwa miesiące.

Magdalena Głowacka – Zastawnik