LISTOPADOWA WIZYTA W FILHARMONII

W czwartek 17 listopada 2022r. kolejny raz klasa VI D wraz z wychowawcą p. Barbarą Zelek i opiekunami p. Edytą Szczepanek i p. Julitą Chrabąszcz, po raz drugi odbyła swoją muzyczną podróż po Europie w filharmonii im. Karola Szymańskiego w Krakowie. Uczniowie wysłuchali utworów w języku ukraińskim. Na początku publiczności zaprezentował się chór polski. Wykonał on jedenaście utworów z czego jedenasty został wykonany z pomocą chóru ukraińskiego. Ukraiński chór dziecięcy filharmonii Krakowskiej wyśpiewał siedem utworów w swoim ojczystym języku. Po zaprezentowaniu wszystkich utworów wykonawcy stanęli na scenie, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Wszyscy melomani muzycznych podróży zadowoleni i pełni przeżyć wrócili szczęśliwie do domu.

Opracowała: Martyna Śliwa VI D