WYCIECZKA KLASY 8A I 8D DO WROCŁAWIA

W dniach 20- 21.12 .2022 r.  uczniowie klasy 8a i 8d naszej szkoły byli na wycieczce we Wrocławiu.  Swoją przygodę rozpoczęli o 6.00 na dworcu PKP w Brzesku, kiedy dotarli na miejsce wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym. Następnie udali się wraz z przewodnikiem na poszukiwanie krasnali na wrocławskim rynku . Wieczorem poszli na najpiękniejszy w Polsce Jarmark Bożonarodzeniowy.

Kolejnego dnia ósmoklasiści odwiedzili Hydropolis , które może nosić miano jednej z najlepszych atrakcji Wrocławia. Jest to centrum nauki ekologicznej, przedstawiające najważniejszą substancję na Ziemi – wodę. W trakcie zwiedzania uczniowie mogli między innymi eksplorować podwodny świat zwierząt oraz głębiny morskie, powylegiwać się na plaży, dowiedzieć się jak woda wpływa na organizm ludzki, jak technologicznie ludzie wykorzystują wodę i jak wywołać własną burzę.

Później wybrali się do Muzeum Pana Tadeusza, w którym spędzili dwie godziny zwiedzając kolejne sale, bawiąc się grami i czytając opisy na rozlicznych interaktywnych tablicach. Było trochę edukacji i rozrywki. Ogromne wrażenie na młodzieży wywarł rękopis „Pana Tadeusza” znajdujący się w zbiorach Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu.  Znajduje się on za szybą, ale dzięki nowoczesnym technologiom, można go również poczytać przerzucając kartki na interaktywnym ekranie.

O godz.17.56 młodzież udała się pociągiem w podróż powrotną do domu. Wyjazd zintegrował uczniów, umożliwił im dobrą zabawę , był też doskonałą lekcją samodzielności.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta