Spotkanie z ratownikiem medycznym

Kurs pierwszej pomocy

Wypadek może zdarzyć się każdemu, ale także i każdy z nas może stać się świadkiem sytuacji zagrożenia ludzkiego zdrowia lub życia. Czy będziemy wiedzieli, jak się zachować w takiej sytuacji? Jak szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy, by uratować komuś życie?  Uczniowie wiedzą, jak istotne są pierwsze chwile na miejscu zdarzenia. Dlatego staramy się, aby każdy z nich miał podstawową wiedzę o pierwszej pomocy i umiał jej udzielić.

W związku z tym od dwóch już lat organizujemy kurs pierwszej pomocy dla uczniów ubiegających się o zdobycie karty rowerowej.

W tym roku szkolnym kurs ten odbył się 09 czerwca 2014 r. Uczniowie poznali sposoby zachowania się i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy różnych urazach i w sytuacjach zagrażających życiu. Kurs poprowadził ratownik medyczny Pan Michał Potępa.

Dorota Wojtyś