SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH

Milena Wójcik z klasy 7 b laureatką I miejsca w Ogólnopolskim konkursie „Historia Mazurka Dąbrowskiego”, a Liliana Aksamit z klasy 5 a zdobywczynią wyróżnienia.

Konkursu organizowany był  przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni przy współpracy Stowarzyszenia Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku.

Cel konkursu to  rozwijanie patriotyzmu i kształtowanie postawy szacunku do symboli narodowych oraz pogłębianie wiedzy i zainteresowań historycznych, a także kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania informacji.

Zadanie konkursowe polegało  na opracowaniu plakatu, który przedstawiał historię hymnu narodowego, czyli pieśni autorstwa Józefa Wybickiego od momentu jej napisania do chwili obecnej.

W pracy należało  pokazać postać autora hymnu, historyczne okoliczności powstania   pieśni, zmiany w treści hymnu oraz okoliczności związane z ustanowieniem hymnu oraz postacie wspomniane w pierwotnej wersji tej pieśni.

Praca musiała  łączyć elementy informacyjne z elementami ilustracyjnymi.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Z naszej szkoły udział wzięli również : Wojciech Zastawnik z klasy  4 a, Miłosz Wójcik z klasy  5 c, Aleksandra Pabian , Milena Rożek  i  Klara Sukiennik z klasy 7 b.

Prace konkursowe zostały  zaprezentowane na wystawie podczas VII Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna Kurtyna 2022 w dn. 21 – 26 listopada br. w kościele Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku przy  ul. bpa J. B. Szlagi 3.

Gratulacje

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała