Egzamin na kartę rowerową

Uczniowie klasy IV już od  października na lekcjach zajęć technicznych zdobywali odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego i przygotowywali się do uzyskania karty rowerowej. Sprawdzian obejmował dwa etapy: test z wiedzy o ruchu drogowym i pomocy przedmedycznej oraz praktyczny – umiejętność jazdy na rowerze.

Praktyczny egzamin na kartę rowerową odbył się dnia 11 czerwca 2014 r. Ogromnej ilości emocji towarzyszyła również trema, gdyż egzaminatorami byli przedstawiciele policji, a mundur jak wiemy budzi u każdego respekt. Na przygotowanym torze uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze, prawidłowo wykonać manewr skrętu w prawi i w lewo, wykonać  ósemkę oraz umiejętnie się zatrzymać. Okazało się jednak, że zdający byli dobrze przygotowani i wszyscy zaliczyli egzamin pozytywnie.

Dorota Wojtyś