III OGÓLNOPOLSKI  KONKURS PLASTYCZNY  „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI – PRAGNIEMY POKOJU NA ŚWIECIE”

Organizowany przez Szkołę Podstawową  w Trzcińsku Zdroju Konkurs Plastyczny „Prawa Dziecka oczami dzieci – pragniemy pokoju na świecie” przeznaczony był dla uczniów klas I – VIII  Szkół Podstawowych całej Polski.  W konkursie wzięli udział uczniowie ze 122 szkół. Wpłynęło 960 prac plastycznych, w których dzieci podejmowały bardzo ważny temat pokoju na świecie i prawa do życia w bezpiecznym świecie bez wojen i  przemocy. Prace były manifestem przeciwko wojnie, która łamie wszystkie Prawa Dziecka. Poziom prac plastycznych był bardzo wysoki. Dzieci wykonały je stosując różne ciekawe techniki artystyczne.  Z naszej szkoły wzięli udział : Kamil Dzieński z 2 a,  Milena Wójcik i Milena Rożek z klasy 7 b.

Grażyna Pleśniarska-Gwizdała