„Teatralne Lustra”

W dniach 14 – 15 maja 2014 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym  w Brzesku odbyły się 3. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA.  Celem przedsięwzięcia była  m. in. prezentacja dokonań artystycznych teatrów dziecięcych i młodzieżowych subregionu tarnowskiego, ukazanie różnorodnych form wypowiedzi teatralnej i doskonalenie warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów. Corocznie organizatorem Konfrontacji jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Brzeska – Grzegorz Wawryka oraz Starosta Brzeski – Andrzej Potępa.

Po obejrzeniu dwudziestu pięciu przedstawień teatralnych Zespół Konsultantów w składzie: dr hab. Ziuta ZAJĄCÓWNA – aktorka, reżyser, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Bogdan SŁOMIŃSKI – aktor, Jacek MILCZANOWSKI – aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych postanowił przyznać w kategorii teatrów dziecięcych

wyróżnienie 1. stopnia

Zespołowi Teatralnemu MISZMASZ  Publicznej Szkoły Podstawowa nr 3 w Brzesku za oryginalne potraktowanie mitu rycerza, smoka i księżniczki w spektaklu BAJKA ZE SZCZYPTĄ UŚMIECHU O DZIECIACH, SMOKU I ECHU .

Autorkami scenariusza i reżyserkami spektaklu są panie: Agata Kawalerczyk i Magdalena Głowacka – Zastawnik. Pomocą reżyserską służyła pani Agnieszka Leś. O scenografię  i kostiumy zadbała pani Monika Kowal – Osyba, a opracowaniem muzycznym zajęła się pani Agnieszka Wnuk.

Wielkie słowa uznania należą się również aktorom, którzy włożyli wiele pracy  w przygotowania do przeglądu i dzięki którym spektakl odniósł duży sukces. W przedstawieniu wzięli udział:

Natalia Dubiel, Karolina Pałach,  Daria Lewandowska,  Zofia Rudnik ,  Katarzyna Chudyba, Piotr Cabała, Jakub Gryga, Julia Kubas, Klaudia Kupiec, Dominik Pacura, Szymon Grynastyl,  Jakub Świerczek,  Julia Sieniatecka, Emilia Woda,  Marcelina Żurek, Weronika Pajor , Oliwia Linca, Kinga Wilk, Maria Mikołajek, Paulina Magiera, Igor Malec, Maciej Grech, Jan Kusiak, Aleksandra Mucha, Gabriela Bilińska, Karolina Rabjasz.

Warto dodać, że „Bajka ze szczyptą uśmiechu o dzieciach, Smoku i Echu” w wykonaniu Koła Teatralnego MISZMASZ została nominowana do nagród i wyróżnień w XXII Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych w Krakowie. Gala finałowa i wręczenie nagród odbędzie się 5 czerwca 2014 r.

Magdalena Głowacka – Zastawnik