JASEŁKA U DZIEWCZYNKI Z ZAPAŁKAMI

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też w polską tradycję są wpisane jasełka. Tegoroczny występ  bożonarodzeniowy przygotowany przez naszych uczniów odbył się 22 grudnia w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym. Na uroczystości pojawiła się cała społeczność szkoły oraz zaproszeni goście.

W świąteczną i pełną refleksji atmosferę wprowadziła nas historia Andersenowskiej dziewczynki z zapałkami. Bohaterka bosa i z naręczem zapałek przemierza ulice pewnego miasteczka, spotykając się z obojętnością bądź odrzuceniem. Jedyną pociechą dla zmarzniętej dziewczynki jest obecność jej Anioła Stróża. Na szczęście mieszkańcy miasteczka, wpierw zabiegani i obojętni, odnajdują  istotę świąt i zapraszają dziewczynkę do wigilijnego stołu, by razem radować się z narodzenia Syna Bożego. Biblijna opowieść o cudzie w Betlejem, przedstawiona w spektaklu w formie teatru cieni, otworzyła serca  na samotność i nieszczęście innych ludzi, którzy potrzebują pomocy. Tej wzruszającej opowieści towarzyszyły magiczne i nastrojowe sceny tańca oraz wspaniałe wykonanie kolęd i pieśni bożonarodzeniowych.

Po występie wszyscy zebrani na widowni zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania, a pani dyrektor  przekazała życzenia świąteczne i noworoczne uczniom. Następnie rozdane zostały nagrody w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Rodzinna ozdoba choinkowa – magiczny czas świąt”.

Tegoroczne jasełka zostały przygotowane przez uczniów klasy 1 b, 8 b, 4 b, 6 a oraz członków koła teatralnego MISZMASZ z klas: 4 a, 5 a, 5 b, 5 c, 6 d pod kierunkiem nauczycieli:  pani Gabrieli Dziegieckiej – Ożóg, pani Inez Sumary, pani Anety Biel, pani Moniki Sułek, pani Agaty Kawalerczyk, pani Magdaleny Głowackiej – Zastawnik, pani Barbary Zelek, pana Michała Seremaka, pani Moniki Kowal – Osyby. Kostiumy dla aktorów zostały uszyte przez panią Julitę Chrabąszcz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta