NOC FILMOWA KLAS SIÓDMYCH

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje, można też spotkać się w jej murach z nauczycielami, koleżankami i  kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów o nietypowej porze. Tak właśnie było z 16 na 17 grudnia w naszej szkole.

Z inicjatywą wydarzenia wyszli uczniowie klas siódmych, którzy już w minionym roku uczestniczyli w nocy filmowej. 30 – osobowa grupa w wyjątkowo doskonałych humorach (bez przymusu i obowiązku) stawiła się w szkole o godzinie 18.30. Rozpoczęliśmy od wspólnego czytania „Dziadów” cz. II, które są lekturą obowiązkową dla uczniów klas siódmych. Wieczorna pora, przyciemniona sala i nastrojowe dekoracje wprowadziły młodzież w pełny grozy i tajemniczy świat dramatu Adama Mickiewicza.

Po czytaniu przyszedł czas na wspólną kolację. Następnie przeszliśmy do punktu kulminacyjnego naszego spotkania, czyli do projekcji filmów. Ułożyliśmy się wygodnie na materacach i obejrzeliśmy kilka produkcji: „Osobliwy dom pani Peregrine”, „Za duży na bajki”, „Kevin sam w Nowym Jorku”.

Spotkanie odbyło się w przesympatycznej i naprawdę luźnej atmosferze. To był naprawdę  miło spędzony czas w szkolnych murach. NOC FILMOWA w szkole z pewnością zostanie powtórzona, bo to cenna inicjatywa, która udowadnia, że szkoła wcale nie musi być nudna!

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta