Czwartoklasiści poznają legendy regionu

W ramach obchodu Roku Czytelnika w 2014 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zorganizowała w dniu 4 czerwca przy siedzibie Biblioteki prezentację regionalnych legend.

Legendy w formie scenek z wykorzystaniem elementów teatru ulicznego zaprezentowali uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku. Była to okazja do promowania wiedzy o naszym regionie oraz czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W tym niecodziennym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas: IV B, IV C i IV D.  Wspaniałe stroje, scenografia i ciekawe inscenizacje przygotowane przez starszych kolegów zachwyciły dzieci. Z zaciekawieniem słuchały historii o cudzie we młynie, o diable i kowalu, o brzeskiej maszkarze sprawiedliwości i wielu innych. Po każdym występie mogły zadawać pytania lub same odpowiadać na zagadki przygotowane przez gimnazjalistów.  Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej niezwykłej inicjatywie promującej kulturę naszego regionu.