Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Hej, pamiętny ów dzień chwały .Cudny: Trzeci Maj!
Naród zgodny, silny, cały, Chciał podźwignąć kraj!
Naród z królem – król z Narodem .Równy każdy stan,
Wolni wszyscy – wszyscy społem, Kmieć, mieszczanin, pan … (…)

” Wiwat Trzeci Maj” – akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 5 maja 2014 r. cała społeczność szkolna uczestniczyła w akademii poświęconej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie klasy VI A wraz z chórem szkolnym pod kierunkiem pani Iwony Mikołajek zaprezentowali wyjątkową lekcję historii. Program artystyczny był montażem słowno – muzycznym, składającym się z pieśni patriotycznych oraz historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Całej uroczystości towarzyszyła okolicznościowa prezentacja multimedialna. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej wspólnie odśpiewali kilka patriotycznych pieśni. Przygotowaniem akademii zajęły się panie: Maria Bawół i Grażyna Pleśniarska – Gwizdała.

Magdalena Głowacka – Zastawnik