III Międzyszkolny konkurs matematyczno-ekonomiczny SKO

W dniu 13 maja 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Brzesku odbył się III Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Ekonomiczny SKO dla klas szóstych.

Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekonomicznej, „nowego SKO” oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce. Gościem, a zarazem przewodniczącym Komisji Konkursowej, był Dyrektor I Oddziału PKO BP w Brzesku Antoni Skurnóg. Jednym z członków została pani kierownik wydziału Barbara Robak. Patronat nad konkursem objął Bank PKO BP.

W konkursie, który składał się z dwóch części, wzięło udział 21 uczniów z 7 szkół gminy Brzesko. Z radością informujemy, że w gronie laureatów znaleźli się reprezentanci „Trójki”. W konkursie matematyczno – ekonomicznym I miejsce uzyskała Aleksandra Mucha (klasa VI C), natomiast na miejscu III uplasował się Krystian Chrabąszcz (klasa VIb)

W konkursie pojęć bankowych II miejsce zdobyła Aleksandra Mucha.

W tym samym dniu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na projekt budynku banku PKO BP „Przyszłość i nowoczesność”, w którym I miejsce uzyskała praca uczniów z naszej placówki.

Organizatorzy zmagań zwrócili uwagę na bardzo dobre przygotowanie uczestników  i wyrównaną rywalizację.