BOHATERON W NASZEJ SZKOLE

Brzeska „trójka” co roku uczestniczy w różnych akcjach i przedsięwzięciach patriotycznych. Również i w tym roku przystąpiliśmy do projektu, który polega na podejmowaniu działań upamiętniających ważne postaci i wydarzenia.  Akcja „BohaterON – w Twojej Szkole !”    to ogólnopolska  kampania  o tematyce historycznej  mająca na celu  uczczenie i  uhonorowanie  uczestników Powstania Warszawskiego, podniesienie poziomu wiedzy  i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego. Partnerem merytorycznym jest Instytut Pamięci Narodowej. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W projekcie wykorzystano materiały edukacyjne otrzymane drogą elektroniczną od organizatorów przy przeprowadzaniu lekcji na temat historii Polski XX wieku, teksty źródłowe, materiały ilustracyjne, filmy dokumentalne z czasów powstania warszawskiego, wywiady z powstańcami, wykonywano prezentacje dotyczące problematyki powstańczej .

Akcja zakończyła się pisaniem życzeń  do Powstańców Warszawskich na portalu  ,, Dumni z Powstańców ‘’, który jest wirtualnym miejscem  pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.  Dzięki uczestnictwu w tym projekcie uczniowie mogli poznać nie tylko historię Powstania Warszawskiego, ale również osobiście wyrazić swój szacunek i podziw  Powstańcom Warszawskim pisząc  do nich podziękowania  za trud,  ofiarność i  odwagę  w walce o wolną Ojczyznę..

Cześć i chwała BOHATEROM !

Pamiętamy!

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała