Turniej – „Bezpieczeństwo ruchu drogowego na wesoło”

Dnia 29.04.2014r. w naszej szkole odbył się IV turniej ,,Bezpieczeństwo ruchu drogowego na wesoło’’ dla przedszkolaków koordynowany przez p. Dorotę Wojtyś. W imprezie wzięło udział 6 drużyn z brzeskich przedszkoli: Przedszkole Integracyjne przy parafii Miłosierdzia Bożego, Przedszkole nr 1, nr 3, nr 4,  nr 9  i nr 10. Każda drużyna liczyła od 20-30 uczestników, sześcio lub siedmiolatków. Nad bezpiecznym, prawidłowym przebiegiem turniejowych konkurencji czuwał przedstawiciel Policji p. Robert Gładysz, Dyrektor szkoły Dorota Wójcik, p. Renata Libera , p. Teresa Sediwy i panie wychowawczynie z przybyłych przedszkoli. Celem turnieju było przypomnienie przedszkolakom najważniejszych zasad bezpiecznego zachowania na drodze, numerów alarmowych, zwrócenie im uwagi na bezpieczne zabawy i przedmioty oraz wykształcenie umiejętności mówienia ,,obcemu nie ” poprzez udział w zabawach i konkurencjach sprawnościowych. Zanim uczestnicy przystąpili do wykonywania przygotowanych zadań oglądnęli część artystyczną dotyczącą bezpieczeństwa w różnych miejscach przygotowaną przez klasę III c pod kierunkiem p. Janiny Górskiej. Kolejnym punktem programu były turniejowe zmagania. Najpierw drużyny układały  i naklejały rozsypankę obrazkową zgodnie z pięcioma zasadami przechodzenia przez jezdnię, następnie nazywały znaki drogowe, odgadywały zagadki, brały udział w quizie gdzie na zadane pytania odpowiadały poprzez podniesienie lizaka z napisem ,,tak’’ lub ,,nie’’. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja sportowa z rzutem do celu i toczeniem piłki. Przerywnikiem podczas spotkania przedszkolaków były wspólne zabawy integracyjne i recytacja wierszy  o bezpieczeństwie przez poszczególne drużyny. W turnieju najwięcej punktów uzyskała drużyna z Przedszkola Integracyjnego i przedszkola  nr 1 zdobywając tym samym I miejsce, przedszkole nr 9- II miejsce, a pozostałe przedszkola uplasowały  się na III miejscu. Wszystkie drużyny uczestniczące w imprezie otrzymały nagrody /gry dydaktyczne i słodycze/ ,bo w tym turnieju nie było przegranych. Przedszkolaki wykazały się wiedzą, zaangażowaniem i dobrą sprawnością, a najważniejszym celem naszym jako organizatora było to, aby dzieci zapamiętały i zawsze przestrzegały motta tej imprezy: ,,My maluchy i starszaki , to bezpieczne przedszkolaki”.