Światowy Dzień Książki

Książeczka, książka, podręcznik, lektura… towarzyszą nam przez całe życie i spełniają wiele ról: uczą, wychowują, bawią, budują więź między rodzicami i dziećmi, nauczycielami i uczniami. Kolejny raz  rodzice i nauczyciele naszej szkoły pokazali, jak można się bawić treścią książki. Tym razem wspólnie przygotowali  spektakl pt.  Współczesna Baśń o Śpiącej Królewnie, który został zaprezentowany 28 kwietnia w ramach Światowego Dnia Książki. Pomysł przenoszenia  starych baśni w nowe czasy z powodzeniem realizuje pani Maria Pawełczyk i pani Aneta Franczyk. Udaje się to dzięki zaangażowaniu biorących w nim udział aktorów.  W tym roku byli to:

Rodzice :

Dobiesław Koczwara- Król, Agnieszka Kowal- Żona biznesmena, Jolanta Mleczko-Żona biznesmena, Marcin Sacha- Książę

Nauczyciele

Iwona Krzysztof- Narrator, Anna Duch- Wróżka, Maria Pawełczyk- Królowa, Lucyna Szot- Żona biznesmena, Monika Piechowicz- Królewna

Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Burmistrz Brzeska- Grzegorz Wawryka, Radna Rady Miejskiej-Katarzyna Pacewicz –Pyrek, Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  Maria Marek, Kierownik Oddziału dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Karina Legutek.

W ostatnich tygodniach szkoła promowała książki i ich czytanie poprzez wystawy, lekcje biblioteczne i konkursy. Uczniowie klas IV,V,VI wzięli udział w konkursie Pięknego Czytania.

Konkurs rozegrał się  w dwóch etapach : klasowym i międzyklasowym w trzech kategoriach klasy IV, V, VI.

Laureatami zostali:

w kategorii klas IV: I m – Matylda Bujak kl.   4d, II m –   Oliwia Olchawa kl. 4a ,III m Filip Warczakowski kl. 4c

w kategorii klas IV: I m – Maria Mikołajek kl.  5d, II m – Karolina Cabała kl. 5a, Aleksandra Klecka kl. 5b, III m –   Kinga Kłos kl. 5d

w kategorii klas IV: I m –  Gabriela Lis kl.  6a, II m –   Maciej Grech kl. 6b, Maciej Kamiński kl. 6 d

W marcu odbył się  konkurs na strój bajkowy pod hasłem „ BAJKOWY ŚWIAT”-

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonaniu stroju wybranej bajkowej postaci oraz przedstawienie jej w ciekawy sposób. Wszystkie stroje wykonane przez uczestników były bardzo ładne i pomysłowe, jednak jury musiało wybrać najlepszych.

W kategorii klas pierwszych

I miejsce Adrian Sroga kl.  1b, II miejsce Aleksandra Mruczek kl. 1c, III miejsce Amelia Dadej  kl. 1c, Wyróżnienie; Zuzanna  Kłeczek  1a

W kategorii klas drugich

I miejsce Julia Hajdo kl.  2c, II miejsce  Kornelia Woda kl. 2b, III miejsce  Wiktoria Kica kl. 2c, Wyróżnienie; Vanessa Mierzwa 2a

W kategorii klas trzecich

I miejsce Kacper Leś kl.  3c, II miejsce  Wojciech Majcherczyk kl. 3c, III miejsce  Nadia Hudy  kl. 3b, Zuzanna Sacha 3d, Wyróżnienie; Tymoteusz Górnisiewicz 3c

Również w marcu odbył się  kurs recytatorski dla klas I-III  Poeci Dzieciom  pod hasłem „W Magicznym Świecie Wierszy Jana Brzechwy”,  którego organizatorem była pani Anna Duch i pani Aneta Franczyk.

W kategorii klas pierwszych

I miejsce Kacper Mikołajek kl.  1b, II miejsce Franciszek Osyba kl. 1b, III miejsce Sebastian Świerczek kl. 1c, Wyróżnienie;  Waleria Sajdak  kl. 1a, Adrian Jemioło kl. 1c, Jakub Hajdo kl.1e

W kategorii klas drugich

I miejsce Wiktoria Rudnicka  kl.  2a, II miejsce  Mateusz Konieczny  kl. 2a, III miejsce  Oliwia Stypka  kl. 2a

W kategorii klas trzecich

I miejsce Franciszek Garbień kl.  3c, II miejsce  Anna Zych kl. 3c, III miejsce  Zuzanna Pawełczyk  kl. 3c, Tomasz Gorzelak 3d

Koordynatorem uroczystości  była pani Aneta Franczyk i Maria Pawełczyk. Opracowaniem scenariusza i  oprawą muzyczną zajęła się Aneta Franczyk. Przedstawienie przez wszystkich widzów zostało odebrane entuzjastycznie, okazało się świetną zabawą nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych.

Aneta Franczyk