I  MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  ŁUKASIEWICZOWSKI W  KILKU ODSŁONACH „JESTEŚMY TACY JAK PAN IGNACY”

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzesku zaprosił  szkoły podstawowe powiatu brzeskiego oraz przedszkola Gminy Brzesko do udziału w serii konkursów organizowanych w ramach obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza  – twórcy oraz patrona  przemysłu naftowego i gazowniczego, wybitnego polskiego naukowca,  społecznika,  filantropa i  wielkiego patrioty .

Celem  konkursu była  popularyzacja wiedzy o działalności i dorobku Ignacego Łukasiewicza, ukazanie wielkiego wkładu pioniera przemysłu naftowego w rozwój polskiej, europejskiej oraz światowej nauki i techniki,  podkreślenie znaczenia pracy na rzecz ojczyzny,  innych Polaków,  rozwijanie zainteresowań oraz zdolności artystycznych uczniów.

Konkurs przeprowadzony był w czterech kategoriach wiekowych:

1.  Przedszkola:
Temat: Eko lampa naftowa”

2.  Klasy I-IV:
Temat: „Jestem twórcą lampy naftowej” – praca plastyczna projekt lampy naftowej

3.  Klasy V-VI
Temat: „Jesteśmy tacy jak pan Ignacy”- lapbook o Ignacym Łukasiewiczu.

4. Klasy VII-VIII
1. Opowiadanie twórcze – temat do wyboru:
a) Jeden dzień z panem Ignacym.
b) Historia pewnej lampy naftowej.
2. Praca plastyczna w formie plakatu – temat: „Światło dla świata”.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły:
Karolina Sułek  i Wojciech Zastawnik z klasy  IV a, Julia Tobiasz i Emilia Rajca  z klasy V a, Kamila Hebda i Julita Kubas z klasy V b, Lena Krzywacka i Łukasz Duda z klasy VI a, Klara Sukiennik z  klasy VII b,  Emilia Woda z klasy VIII b  i Tymoteusz Krzywacki  z klasy VIII d .

22 listopada 2022 r. odbyło  się wręczenie nagród w Zespole Szkolno – Przedszkolnym

Wśród laureatów znaleźli się :

II miejsce   – Tymoteusz Krzywacki   ( opiekun naukowy  – p. Agnieszka Dzieńska )
II miejsce  –  Klara Sukiennik  ( opiekun naukowy  – p. Grażyna Pleśniarska – Gwizdała )
Wyróżnienie   –  Emilia Woda  (opiekun naukowy  – p. Monika Sułek )

Gratulacje
Grażyna Pleśniarska – Gwizdała
Koordynator konkursu

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta