KLASA 5C NA ZAJĘCIACH W INSTYTUCIE GOETHEGO W KRAKOWIE

22 listopada uczniowie klasy 5c wyruszyli pociągiem do Krakowa.

Zanim zawitaliśmy w Instytucie, przeszliśmy po urokliwych uliczkach Kazimierza: zobaczyliśmy Synagogi,
Ratusz kazimierski, pozostałości dawnych murów obronnych miasta Kazimierz oraz cmentarze żydowskie.
Główny cel naszej wyprawy, to udział w zajęciach bibliotecznych. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje Instytut, jakie pełni role. Uczniowie mogli zapoznać się ze zbiorami biblioteki, w skład, których wchodzą książki, gazety, czasopisma i gry w języku niemieckim. Biblioteka jest też wyposażona w e-booki oraz posiada platformę, która umożliwia wypożyczanie wszystkich dostępnych materiałów bez wychodzenia z domu.

Poznaliśmy też terminologię obowiązującą pracowników bibliotek. Następnie, uczniowie musieli wykazać się zaradnością i spostrzegawczością w rozwiązaniu quizu. Pytania dotyczyły oczywiście funkcjonowania biblioteki Instytutu. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami, a najaktywniejsi dodatkowo nagrodzeni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Klasa 5c

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta