Obchody Dnia Flagi 2014

2 maja na Placu Kazimierza w Brzesku miały miejsce obchody Dnia Flagi. Z tej okazji  Komenda Hufca ZHP im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, która była współorganizatorem uroczystości, zaprosiła wszystkie środowiska szkolne i harcerskie do wzięcia udziału w Propozycjach Programowych realizowanych z tej okazji. Nasza szkoła z ochotą wzięła udział we wszystkich zaproponowanych działaniach.

Najpierw przedstawiciele naszej placówki, uczniowie z klasy IV B, IV C, VI A, VI C i VI D wzięli udział w tworzeniu ”żywej flagi narodowej”. Następnie odbył się konkurs  „Kosz Kwiatów dla Białoczerwonej”, w którym odnieśliśmy wielki sukces. Kompozycja kwiatów z białej i czerwonej bibuły przygotowana pod kierunkiem pani Doroty Wojtyś  uzyskała 1. miejsce  i Puchar Komendy Hufca ZHP.

Kolejna konkurencja polegała na narysowaniu kredą na płycie placu rysunku pod hasłem „A to Polska właśnie”. Reprezentacja naszej szkoły, w składzie Zuzanna Biel, Patrycja Wieczorek, Małgorzata Figiel i Marek Stańczyk z klasy VI A, wykonała piękny obrazek , który zdobył 2. miejsce.

Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy dotyczący barw i symboli narodowych, historii świąt majowych, władz Polski, powiatu brzeskiego i gminy Brzesko. Wzięli w nim udział: Anna Solak z klasy IV D, Sara Pietrusińska z klasy VI D i Marek Stańczyk z klasy VI A, przygotowani przez panią Grażynę Pleśniarską – Gwizdałę. Nasi przedstawiciele wykazali się  wspaniałą wiedzą i uzyskali 1. Miejsce. Udział w obchodach Dnia Flagi był dla naszych uczniów ciekawą lekcją historii i patriotyzmu.

Magdalena Głowacka  – Zastawnik