TURNIEJ „BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO” DLA KLAS I-III

22.11.2022r. w naszej szkole odbył się turniej ,,Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla klas  I-III.

Celem turnieju było utrwalenie wiedzy dotyczącej znajomości podstawowych  zasad  ruchu drogowego, zastosowania w praktyce zdobytych informacji z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego oraz rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania i współpracy w grupie.

Zebranych gości powitała dyr. szkoły p. Dorota Wójcik. Komendę Powiatowej Policji  w Brzesku reprezentowali oficer prasowy st. asp. Ewelina Buda  i  z-ca  Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Szczepan Biłos.

Turniejowe zadania polegały na rozwiązywaniu zagadek, układaniu zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Za pomocą lizaków TAK, NIE czteroosobowe zespoły udzielały odpowiedzi   na pytania Quizu . Ostatnie  zadanie polegało na  ułożeniu puzzli- pociętych rysunków przedstawiających  różne sytuacje drogowe.

W przerwach pomiędzy zadaniami każda grupa uczestników przedstawiała przygotowany wiersz lub piosenkę. Mogliśmy usłyszeć wiersz W. Chotomskiej ,,Gdy zamierzasz przejść ulicę” oraz piosenki ,,Znaczki odblaskowe”, ,,Odblaski”, ,,Przepisowy ruch drogowy”, Na ulicy”, ,,Piosenka o zasadach  na jezdni”.

Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z turniejowymi zadaniami. Praca zespołowa  i grupowa została nagrodzona dodatkowo literami, które na koniec utworzyły hasła związane   z ruchem drogowym.
Zwieńczeniem turniejowych zmagań było wręczenie podziękowania  dla Policji, a także dyplomów  i  ,,zdrowej paczki” dla wszystkich  klas. Turniej przygotowały i przeprowadziły p. Renata Libera, p. Janina Górska, p. Anna Biernat i p. Anna Żurek.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta