SPOTKANIE Z BAJKĄ W PACANOWIE

W czwartek 17 listopada pierwszoklasiści wyruszyli na pierwszą wspólną wycieczkę jako uczniowie naszej szkoły. Odwiedzili Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Na cały dzień mogli przenieść się do krainy bajek i baśni.

Swoją przygodę rozpoczęli od obejrzenia filmu „Magiczne drzewo”. Był to doskonały początek, aby uruchomić wyobraźnię i wkroczyć do zaczarowanej bajkowej krainy. W dalszej części dnia odwiedzili wystawę znanych i lubionych bajek, trafili do przerażającej krainy nordyckich baśni Soria Moria i obejrzeli teatr kukiełkowy o syrence.

Na zakończenie dnia wzięli udział w wybuchowych warsztatach, podczas których nie tylko nauczyli się, jakie właściwości ma azot i tlen, ale również mogli zjeść mrożone azotem chrupki i molekularne lody owocowe.

Przygód było co niemiara, a każdy pierwszoklasista oprócz pamiątek przywiózł ze sobą mnóstwo dobrych wspomnień.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta