DO HYMNU!

7 listopada w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku 410 uczniów naszej szkoły pod batutą pani Barbary Zelek zaśpiewało wspólnie Hymn Narodowy oraz dwie pieśni patriotyczne.

Uroczystość związana była z udziałem naszej placówki w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „DO HYMNU!” zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Konkurs ten stanowi ważny projekt w edukacji patriotycznej. Jego celem jest doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, wzbudzenie zainteresowania historią polskiego Państwa i Narodu, edukowanie w celu utrzymania szacunku do symboli narodowych, zachęcenie do dbałości o narodowe dziedzictwo. Udział w konkursie uświadomił naszym uczniom jak ważnym nośnikiem w historii narodu polskiego była pieśń. To ona towarzyszyła wielu pokoleniom Polaków w ważnych dziejowych momentach, budowała wspólnotę i wyzwalała poczucie dumy narodowej.

Warto zaznaczyć, że brzeska „trójka” na drodze eliminacji znalazła się w gronie 300 szkół z całej Polski, których zadaniem jest wspólne jednogłosowe wykonanie Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych „a capella” przez co najmniej połowę uczniów szkoły. Toteż, po dwumiesięcznych przygotowaniach, w miniony poniedziałek w Sanktuarium Św. Jakuba w Brzesku ponad czterystuosobowy chór złożony z uczniów od klasy drugiej do ósmej, pod batutą pani Barbary Zelek, wykonał „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę” oraz pieśń „Gaude Mater Polonia”. Wykonaniu przysłuchiwał się przedstawiciel komisji konkursowej, pan Wiesław Delimat, który po występie podziękował wykonawcom oraz wręczył pani dyrektor, Dorocie Wójcik, pamiątkowy dyplom.

Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki program artystyczny upamiętniający  sto czwartą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy pogratulowali młodzieży oraz organizatorom wspaniałego przedsięwzięcia.

Werdykt komisji konkursowej poznamy pod koniec listopada.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz reportażu z wydarzenia przygotowanego przez telewizję internetową TARNOWSKA.TV

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Zachęcamy także do obejrzenia relacji filmowej z tego dnia: