Mistrz ortografii 2014

17 marca 2014 r, już po raz trzynasty, odbył się konkurs ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Buczu.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Dominika Dobrzańska z klasy VI B i Karolina Wróbel z klasy VI C, które pomyślnie przeszły eliminacje szkolne. W  tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się z dyktandem o tematyce mitologicznej i testem językowym. Poziom wszystkich uczniów biorących udział  w konkursie był wysoki i wyrównany.

Nasze reprezentantki osiągnęły bardzo wysokie wyniki, a Dominika zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom i dziękujemy za pracę, jaką włożyć musiały w przygotowania do ortograficznych zmagań.

Warto dodać, że jest to już trzeci tytuł Mistrza Ortografii, jaki uzyskali reprezentanci naszej szkoły w ostatnich czterech latach.

Magdalena Głowacka – Zastawnik