KLASY SIÓDME Z WIZYTĄ W INSTYTUCIE GOETHEGO

28 października kolejna grupa młodzieży z naszej szkoły gościła w krakowskim oddziale Instytutu Goethego.

Tym razem uczniowie klas 7 mieli możliwość doskonalić swoją znajomość języka niemieckiego pod okiem najlepszych, czyli pracowników wspomnianego Instytutu. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach z cyklu Kinderuni- czyli Uniwersytet Dzieci. To bardzo ciekawa inicjatywa Instytutu, polegająca na nauce przy wykorzystaniu specjalnie stworzonej do tego platformy internetowej. Projekt obejmuje trzy fakultety- człowiek, technika i natura, czyli każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Na piątkowym spotkaniu uczniowie naszej szkoły zajmowali się tematem Blindenschrift- pismo dla niewidomych.

Mimo trudnego tematu warsztaty okazały się bardzo ciekawe. Wszyscy z chęcią ponownie odwiedzą Instytut oraz z jeszcze większą przyjemnością będą się uczyć języka niemieckiego. Taka przynajmniej mamy nadzieję…

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta