Podsumowanie projektu edukacyjnego „Tydzień języka polskiego”

W dniu 21 marca 2014 r. odbyło się uroczyste podsumowanie przedmiotowego projektu edukacyjnego dla klas IV – VI pod hasłem „Tydzień Języka Polskiego”.  Projekt był przeprowadzony  w ostatnim tygodniu lutego i składały się na niego różnorodne działania, których celem było zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną w życiu codziennym, rozwijanie umiejętności językowych, ortograficznych i literackich oraz odkrywanie pasji i talentów uczniów. Koordynatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele języka polskiego: mgr Magdalena Głowacka – Zastawnik, mgr Edyta Szczepanek, mgr Justyna Krzywacka, mgr Maria Bawół.

Uczniowie w ramach projektu brali udział w lekcjach tematycznych, konkursach, wycieczce  do opery, przygotowali przedstawienie i happening ortograficzny, przebierali się za swoich ulubionych bohaterów i włączyli się w akcję „Czytamy najmłodszym”.

W trakcie spotkania w sali gimnastycznej koordynatorzy projektu zaprezentowali efekty działań swoich podopiecznych, a Pani Dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów. Nagrodzonych zostało 55 uczniów i 9 zespołów klasowych.

Uczniowie mieli również okazję zobaczyć spektakl p. t. „Pan Słowik i inne ptaszki” przygotowany przez Koło Teatralne „MISZMASZ oraz finał konkursu na strój bajkowy, który zorganizowała biblioteka szkolna.

Na koniec akademii odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu wiedzy  o Mikołaju Koperniku, szkolnego konkursu wiedzy o regionie oraz konkursów zorganizowanych w ramach projektu „Kraje i języki Europy”.

Magdalena Głowacka – Zastawnik