DYKTANDO HISTORYCZNE 2022

29 września w naszej szkole zorganizowane zostało Szkolne Dyktando Niepodległościowe ,,Po polsku o historii” skierowane do uczniów klas IV-VIII.

Celem konkursu było doskonalenie przez uczniów umiejętności poprawnej pisowni, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę, a także popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.

Jako pierwsi do ortograficznych zmagań przystąpili uczniowie klas IV-VI, którzy pisali dyktando poświęcone okolicznościom powstania „Roty” Marii Konopnickiej. Następnie w ortograficzne szranki stanęli przedstawiciele klas siódmych i ósmych, zaś tekst, z którym przyszło im się zmierzyć, poświęcony był patriotycznej działalności polskich nauczycieli.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie. W trudnej rywalizacji zwycięzcami są ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

WYNIKI SZKOLNEGO DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO  „PO POLSKU O HISTORII”

W klasach IV – VI wynik powyżej 75 % punktów możliwych do uzyskania zdobyli:

1 miejsce – Hanna Duda, 6 d
2. miejsce – Karolina Sułek, 4 a
3. miejsce – Julia Tobiasz, 5 a

W klasach VII – VIII wynik powyżej 75 % punktów możliwych do uzyskania zdobyli:

1. miejsce – Jan Szczepanek, 8 d
2. miejsce – Anna Guzik, 7 b
3. miejsce – Milena Tota,  d
4. miejsce – Nadia Węgiel, 8 d
5. miejsce – Rafał Janicki, 8 b

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta