SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

4 i 5 października klasy IV i V gościły w naszej szkole dietetyka, panią Kamilę Dorę z gabinetu dietetycznego  „bonne sante” w Brzesku. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, pani dietetyk próbowała odpowiedzieć na pytanie jak istotna dla rozwoju młodego człowieka jest właściwa dieta. Mówiła o szkodliwości cukru, tłuszczu. Przypominała dzieciom jak ważne jest picie wody. Dzieci usłyszały , że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, a najbardziej kalorycznym powinien być obiad. Odpowiadały na pytanie, ile posiłków dziennie powinniśmy jeść?  O której godzinie należy zjeść ostatni posiłek ? Pani dietetyk zachęcała dzieci, żeby odżywiać się zdrowo. Dawała ciekawe propozycje drugiego śniadania, które zawsze należy zabierać do szkoły.  Zaburzenia odżywiania, to poważne problemy. Nadwaga, niedowaga mogą świadczyć o chorobie.

Pani dietetyk wypracowała razem z dziećmi  kilka ważnych  rad:

1. Jedz regularnie.
  2. Najlepiej 5 posiłków dziennie.
  3. Nie objadaj się słodyczami.
  4. Produkty typu fast food zastąp samodzielnie przygotowywanymi.
  5. Ogranicz sól.
  6. Pij dużo wody.
  7. Czytaj etykiety na opakowaniach.
  8. Uprawiaj sport.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wprowadzania tych zasad do swojego życia. Dziękujemy pani Kamili za ciekawą prezentację tematu i poświęcony nam czas.

Katarzyna Partyka
Katarzyna Zelek

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta