VII turniej szkół im. M.Kopernika

Uczniowie naszej szkoły zwyciężają w VII Turnieju Szkół im. M. Kopernika

Dnia 28 lutego 2014 roku na zaproszenie PSP w Grabiu uczniowie naszej szkoły w składzie: Gabriela Wołek, Dominika Dobrzańska, Zuzanna Biel i Krystian Chrabąszcz (przygotowanie Dorota Wojtyś) pod opieką Doroty Wojtyś i Marzeny Rzenno wzięli udział w VII już Turnieju szkół im. M. Kopernika pod hasłem „Mikołaj Kopernik znany i nieznany”. Realizacja zadań przez poszczególne drużyny sprzyjała wzajemnemu poznaniu się, integracji, a jednocześnie umożliwiła udział w nadzwyczajnej przygodzie edukacyjnej.

Uczniowie rywalizowali w trzech zadaniach turniejowych: wiedzowym z biografii M. Kopernika, konkurencjach sportowych oraz konkursie kulinarnym gdzie wcielając się w rolę szefa kuchni restauracji Hotelu Copernicus w Krakowie przyrządzali „kosmiczną kanapkę”.
Po zakończonych konkursach i podsumowaniu punktów drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom PSP w Grabiu za serdeczne przyjęcie i miłą atmosferę.

Dorota Wojtyś