V edycja szkolnego konkursu wiedzy o M.Koperniku

Dnia 24 lutego 2014 roku odbył się finał V już edycji szkolnego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku. Konkurs przebiegał w trzech etapach.: eliminacje, półfinał i finał klas II i III oraz IV-VI.. Do eliminacji pisemnych przystąpiło ogółem 54 uczniów, w tym 19 z klas II i III. W finale ustnym o laury i złoty medal z wizerunkiem Mikołaja Kopernika rywalizowało już tylko 8 uczniów klas IV-VI oraz 6 uczniów z klas II i III.

Z przyjemnością informujemy, że złoty medal w kategorii klas IV – VI zdobyła już po raz drugi Gabriela Wołek z klasy V b, miejsce drugie w bardzo wyrównanej rywalizacji zajęła Dominika Dobrzańska z klasy VI b, a tuż za nią na miejscu trzecim uplasowała się Sara Pietrusińska z kl. VI d. Laureatami zostali także:  Anna Solak z klasy IV d, Mikołaj Zyznawski z klasy V b, Krystian Chrabąszcz z klasy VI b, Patrycja Wieczorek z VI a oraz Oliwia Olchawa z klasy IV a.

W grupie klas II i III miejsce I, a tym samym  złoty medal zdobył Wojciech Majcherczyk z klasy III c, miejsce drugie wywalczyła Anna Kochańska z III b, a miejsce trzecie zajęła Anna Zych z klasy III c. Laureatami konkursu zostali także: Mateusz Konieczny z kl. II a, Maria Kraj z klasy III c i Klaudia Sambor z klasy II c.

Wszystkim zwycięzcom i laureatom gratulujemy nie tylko wspaniałej wiedzy i wyników, ale także kulturalnej rywalizacji. Brawo!

Wręczenie medali i rozdanie nagród będzie miało miejsce na uroczystym apelu w obecności społeczności szkolnej.

Dorota Wojtyś