„Owoce i warzywa w szkole i w domu”

W związku z realizacją unijnego projektu „Owoce w szkole” świetlica szkolna przeprowadziła zajęcia edukacyjne związane z tą tematyką we wszystkich klasach pierwszych. Głównym celem zajęć była zmiana nawyków żywieniowych, a w szczególności zwiększenie ilości spożywanych owoców i warzyw w szkole i w domu. Przygotowane przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia inaczej” uświadomiło najmłodszym uczniom naszej szkoły, jak regularne jedzenie zdrowych produktów przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Omówiona piramida żywienia, zagadki, krzyżówki, zabawy ruchowe, rozpoznawanie warzyw i owoców dotykiem i smakiem sprawiły, że dzieci poznawały zalety prawidłowego odżywiania jednocześnie świetnie się bawiąc. W efekcie zajęcia pozytywnie wpłynęły na nastawienie dzieci do systematycznego spożywania naturalnych witamin, a co za tym idzie, może kiedyś wpłyną na zmianę przyzwyczajeń żywieniowych rodziców.

Maria Pawełczyk