Konkurs historyczny „Klio 2013”

Podobnie jak w roku ubiegłym brzeska „ trójka „ wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie Historycznym  „ Klio 2013 „ – Polskie Symbole Narodowe.

Adresowany był do uczniów klas czwartych , piątych i szóstych szkół podstawowych.  Wzięło w nim udział 501 szkół z 16 województw.  Przesłaniem konkursu było kształtowanie postawy patriotyzmu , popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat historii polskich  symboli narodowych.

Konkurs przebiegał w trzech formach :

– test wiedzy : / hymn państwowy, godło i flaga państwowa , pieśni hymniczne , najważniejsze wydarzenia z  historii Polski , stolice Polski , legendy o powstaniu państwa polskiego , organy władzy III RP , polscy nobliści  –  uczestniczyło siedmiu uczniów.

I miejsce  w kraju zdobyła  Pola Kusiak z klasy VI a,

I miejsce w szkole  Julia Mleczko z klasy VI b ( 6 miejsce w kraju ),

II miejsce w szkole Anna Solak z klasy IV d ( 7 miejsce w kraju ),

III miejsce w szkole  Maria Wawryka z klasy VI b ( 9 miejsce w kraju ),

IV miejsce w szkole Sara Pietrusińska z klasy VI d ( 10 miejsce w kraju ).

–  konkurs prac plastycznych : ilustracja hasła „ A to Polska właśnie „ czyli ukazanie walorów naszej Ojczyzny ( postaci historycznych, zabytków, krajobrazów oraz symboli narodowych – uczestniczyło 9 uczniów :

I miejsce w szkole zajęła Vanessa Opioła z klasy VI c

– konkurs fotograficzny : ilustracja hasła „ A to Polska właśnie „ czyli sfotografowanie obiektu historycznego, krajobrazu przyrody czy też postaci – uczestniczyło 13 uczniów.

I miejsce w szkole zajęła Gabriela Lis z klasy VI a.

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała