Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy  i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.

W naszej szkole tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, 20 grudnia 2013r. odbyły się trochę inne jasełka niż zazwyczaj. Bohaterami spektaklu przygotowanego przez uczniów z klasy V A, V B, V D, VI A i VI B pod kierunkiem pani Anny Gadowskiej i pani Katarzyny Dudzik  była zwyczajna polska rodzina, która w przedświątecznej gonitwie zagubiła prawdziwy sens i magię świąt. Na szczęście dzięki pomocy anielskiego posłańca wszystko dobrze się skończyło i  bohaterowie odkryli prawdziwą istotę Bożego Narodzenia.

Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy wykonane w języku angielskim oraz taniec, który przygotowała pani Bogusława Frankowicz. O oprawę muzyczna spektaklu zadbała pani Iwona Mikołajek.

Całości dopełniała wspaniała dekoracja przygotowana przez panią Dorotę Wojtyś.

W tym samym dniu, przed występem,  wręczono nagrody zwycięzcom Mikołajkowych Zawodów Sportowych i konkursu na Rodzinną Bombkę.

Magdalena Głowacka – Zastawnik